Advance AD7510B

Cena: 965,00 zł

Cena netto: 784,55 zł PLN, VAT: 23%

Kod: AD7510B Grupa: ,
Udostępnij:
Wymiary 87 x 19cm
Moc 1500 W
Waga 5,6
Napięcie zasilania 230V
Gwarancja 2 lata

Panele ECOcalor ADVANCE
Na czym polega ich wyjątkowość, czyli zastosowana opatentowana technologia.
Dlaczego są bardziej ekonomiczne,czyli bardziej energooszczędne (min.40%) niż wszystkie inne tego typu panele na rynku?
W przypadku wszystkich innych paneli zewnętrznych (wysokotemperaturowych), istnieje możliwość ograniczenia pełnego poboru mocy jedynie poprzez odłączenie poszczególnych grzałek oporowych wewnątrz panela. W przypadku paneli bardziej zaawansowanych niż takie, które możemy włączać i wyłączać mechanicznie lub pilotem, jedynym zaawansowaniem tych paneli jest możliwość załączania grzałek w panelu w różnych konfiguracjach, czyli np. grzeje jedna środkowa lub dwie skrajne, badź wszystkie trzy jednocześnie. Niemniej jednak,zużycie energii elektrycznej aczkolwiek zmniejszone (zmniejsza się wówczas również temperatura emisora) pozostaje liniowe, czyli ciągłe. Panel cały czas pobiera prąd.
W przypadku paneli ECOcalor ADVANCE zużycie energii elektrycznej pozostaje liniowe jedynie do momentu uzyskania przez emiter (cześć grzewczą) zadanej fabrycznie,maksymalnej temperatury. W tym momencie następuje automatyczne (dzięki sensorowi -to rozwiązanie obejmują zastrzeżenia patentowe), czasowe odłączenie panelu od zasilania, poprzez co zużycie energii elektrycznej staje się zerowe. W tym czasie w wyniku zakumulowanej energii cieplnej, emiter w dalszym ciągu oddaje energię cieplną w postaci emisji promieniowania podczerwonego. Inaczej rzecz ujmując panel w dalszym ciągu grzeje niemalże tak samo jak podczas poboru energii, (rożnica nie jest odczuwalna dla człowieka) pomimo czasowego braku zasilania.
Dzięki użyciu odpowiednich materiałów izolacyjnych wewnątrz urządzenia oraz dzięki odpowiedniej strukturze powierzchni grzewczej panela,zachowuje on bardzo wysoką efektywność cieplną przez relatywnie długi okres od momentu jego automatycznego odcięcia od zasilania aż do ponownego automatycznego załączenia.
Kiedy temperatura panela spadnie nieznacznie, do zadanej fabrycznie temperatury minimalnej, następuje automatyczne załączenie urządzenia (pobór energii elektrycznej).
Automatyczne krótkie przerwy w poborze energii elektrycznej przez panel ADVANCE skutkują oszczędnością przynajmniej 40% - towa w stosunku do innych paneli grzewczych na podczerwień,które są dostępne na rynku i pobierają energię w sposób ciągły.


 


 

; ; ; ;