Zastosowanie

Panele grzewcze na podczerwień charakteryzują się bardzo szerokim zakresem zastosowań. Systemy grzewcze działające w technologii podczerwieni, znakomicie sprawdzają się jako ekonomiczne ogrzewanie wszędzie tam, gdzie mogłyby zostać zastosowane inne systemy grzewcze (gazowe, olejowe,węglowe itd.), z taką różnicą, że za komfortowe ogrzewanie naszego domu, mieszkania, czy biura zapłacimy znacznie mniej. Powyższa kwestia, dotycząca wyboru paneli na podczerwień jako systemu grzewczego, nie jest jednak decydująca. 

Najważniejszą zaletą zastosowania ogrzewania na podczerwień jest fakt, iż możemy je zastosować jako system grzewczy wszędzie tam, gdzie z jakichkolwiek przyczyn, niemozliwe jest zastosowanie innego ogrzewania. Czesto zdarza się w przypadku niektórych mieszkań, budynków, czy obiektów przemysłowych, iż po prostu nie ma możliwości technicznych zainstalowania nowoczesnych, energooszczędnych, zdrowych dla nas i środowiska rozwiązań grzewczych lub ogranicza nas administator budynku, czy też własne możliwosci finansowe. Problem ten najczęściej występuje w przypadku starych, często zabytkowych kamienic lub budynków mających skomplikowaną strukturę własnościową.

Decydując się na ogrzewanie podczerwienią nie będziemy narażeni na rozległy remont w postaci kucia ścian, montażu rur, czy instalowania drogiego pieca. Nie potrzebujemy specjalnego pomieszczenia na kotłownię, składowanie opału, zbiornika na olej opałowy itp. Montaż paneli na podczerwień jest szybki, czysty i niewymaga kosztownych przeglądów serwisowych, jak w przypadku  piecy grzewczych, a w razie zmiany mieszkania, nasz system grzewczy zabieramy ze sobą do nowego lokum.

Panele grzewcze na podczerwień znakomicie sprawdzają sie do ogrzewania sklepów, stoisk tragowych, punktów usługowych, warsztatów oraz wszelkich obiektów wielkogabarytowych. Nie musimy już ogrzewać całej kubatury hali, aby pracownicy mogli wykonywać swe zadania w komfortowych i zgodnych z przepisami warunkach.

Ten rodzaj ogrzewania cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród rolników. Również w tym sektorze systemy grzewcze na podczewień znajdują wiele zastosowań, zarówno w przypadku upraw roślin, jak i w hodowli zwierząt w chlewach, stajniach, kurnikach, wylęgarniach.

Wielu restauratorów instalując ogrzewanie podczerwone, wydłużyło sobie i klientom sezon tzw. „ogródkow” przy restauracjach i kawiarniach, zwiększając przy tym swoje zyski.

Możliwości zastosowania ogrzewania na podczerwień są praktycznie nieograniczone, a przy tym ekonomiczne, ekologiczne i zdrowe.  

; ; ; ;