Zdrowie

Zanim technologia podczerwieni trafiła do naszych domów, biur, hoteli i innych lokali, była od wielu lat stosowana przez lekarzy, rehabilitantów sportowych, czy sanatoryjnych, jako zabiegi wspomagające leczenie wszelkiego rodzaju urazów mięśni, ścięgien, przy bólach reumatycznych, czy artretyzmie. Ogrzewanie podczerwone staje się coraz bardziej popularne, a każdy kto choć raz na własnej skórze poczuł różnice pomiędzy ogrzewaniem podczerwienią, a pozostałymi systemami grzewczymi staje się gorącym zwolennikiem tego typu ogrzewania. Nie tylko dlatego, że pozwala znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie, jest przyjazne środowisku naturalnemu, łatwe w montażu i trwałe. Przede wszystkim dlatego, że jest OGRZEWANIEM ZDROWYM.

Nie bez powodu, naświetlanie promieniami podczerwieni stosuje się w inkubatorach dla noworodków. Ogrzewanie w technologii podczerwieni stymuluje nasz układ krwionośny, szczególnie naczynek włosowatych naszego krwiobiegu i dzięki temu, uczucie tzw. „zimnych stóp”, szczególnie uciążliwe dla osób o siedzącym trybie pracy, znika bez śladu.

 

    Korzyści dla zdrowia:                                          

  • Nie powoduje nadmiernej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, unikając w ten sposób przemieszczania się kurzu, pyłków i roztoczy, które nie są obojętne dla naszego zdrowia, dlatego ogrzewanie to jest szczególnie polecane dla osób z astmą, czy alergią.
  • Nie wysusza powietrza, przez co nie wpływa negatywnie na drogi oddechowe.
  • Skutecznie zwalcza powstawanie grzybów, ponieważ zachowuje suche i cieple ściany.
  • W zakresie bezpośredniego działania poprawia krążenie krwi, a w rezultacie wpływa pozytywnie na dotlenienie komórek.
  • Wpływa kojąco na wszelkiego rodzaju urazy mięśni, ścięgien, przy bólach reumatycznych, artrozie, czy artretyzmie.
  • Posiada właściwości biostymulacyjne i pozytywnie wpływa na system immunologiczny.
; ; ; ;